Volejte zdarma

800 88 89 90

Služby při prodeji vozu

Kromě prodeje kvalitních ojetých vozů nabízíme našim zákazníkům i služby s prodejem a následným provozem spojené. Například vyřízení veškeré administrativy, doporučení a realizace pojištění a zabezpečení vozu adt.

Certifikát kontroly vozu

Nákup ojetého vozu v certifikovaném autobazaru je základním kamenem bezpečné koupě. Jsme prvním prodejcem ojetých vozidel v České republice, který získal certifikaci kvality od společnosti TÜV NORD Czech. Ta byla udělena mimo jiné i proto, že prodávaná vozidla prochází náročným kontrolním procesem, který dává zákazníkům jistotu, že vůz byl před prodejem řádně prověřen a zkontrolován.

Prodávaným vozidlům je následně vystaven Certifikát kontroly vozu (CKV), který je aktuálně nejkomplexnější certifikací ojetých vozidel v České republice. Certifikát vydává společnost Automotive Support Group s.r.o., ve spolupráci s Cebia a TÜV NORD Czech.

Co je vše při vystavování Certifikátu kontrolováno

 • kontrola VIN
 • kontrola odcizení
 • kontrola financování
 • kontrola data registrace
 • kontrola najetých kilometrů
 • kontrola stavu tachometru
 • kontrola původu vozu
 • kontrola platby eko daně
 • kontrola DPH
 • kontrola vážné havárie
 • kontrola registrace
 • kontrola poškození povodní
 • kontrola typu motoru
 • kontrola identifikátorů vozu

Na základě výsledku tohoto prověřování je každé vozidlo ohodnoceno v rámci sedmistupňové hvězdičkové škály. S ohledem na skutečnost, že společnost vykupuje pouze velmi kvalitní vozy s jasnou servisní historií, není v nabídce žádné vozidlo, které by mělo hodnocení méně než 5 hvězdiček.

Certifikace CKV tak dává klientům jistotu, že kupují kvalitní a prověřený vůz. CKV je zároveň vhodným nástrojem ke zvýšení nebo udržení hodnoty vozidla. Každý další zájemce o vozidlo totiž upřednostní toho majitele, který může deklarovat, že prodávaný vůz je prověřen odbornou firmou.

Papíry vyřídíme my

Od ledna 2016 platí novela zákona 56/2001 Sb, která mimo jiné upravuje postupy při registraci ojetých vozidel. Změna by velkou měrou měla ochránit zákazníky před nákupem vozu s nejasným právním původem nebo s chybami v dokumentaci.

Kupce ojetého vozu se to dotýká především při koupi od soukromé osoby nebo od prodejce, který nemá kapacity na prověření vozu a na vyřízení veškeré legislativy. V případě právních vad na vozidle kupující riskuje, že s ním nebude moci vůbec jezdit!

Co konkrétně se mění a jaká jsou rizika při nedodržení zákona:

Administrativa

V případě, že vozidlo nebude odhlašovat/přihlašovat jeho původní/nový majitel, bude zapotřebí úředně ověřená plná moc, kterou pověříte obchodníka (autobazar) k realizaci potřebných úkonů. Doposud nemusela být plná moc úředně ověřena. Nové opatření proto výrazně zvýší jistotu jak kupujících, tak i prodávajících. Je ale potřeba počítat s vyšší časovou dotací potřebnou na realizaci všech potřebných úkonů. My jsme však na novou situaci dokonale připraveni a navýšení administrativy by nemělo být pro naše zákazníky nijak obtěžující.

Poplatky

Druhou změnou je zvýšení finanční zátěže za ověřování podpisů a další nezbytné administrativní úkony. U nás se proto budeme snažit o to, aby toto navýšení nebylo na naše zákazníky přenášeno.

Sankce

Podle nové právní úpravy hrozí pokuta až 50.000 korun za opožděnou registraci vozidla. Obzvláště v případě, kdy koupíte vozidlo od soukromé osoby například z Karlových Varů a bydlíte přitom v Pardubicích, budete muset odjet do Karlových Varů k realizaci přihlášky. Nejen, že to bude časově náročné, ale bude vás to stát i zvýšené náklady na cestovné a třeba i pracovní dovolenou. Hrozí také riziko, že vozidlo nestihnete přihlásit v zákonné lhůtě a budete muset platit výše uvedenou pokutu. My jsme na tyto nové skutečnosti dostatečně připraveni, vše vyřídíme za vás a garantujeme včasnost registrace.

Vyhněte se riziku a nakupujte u odborníků. My vám ušetříme nejen váš čas ale i nemalé finanční prostředky.

plánovač